Ankara’daki kumpas soruşturmasını çözen MİT, 300 bin dolarlık rüşvet olayını ortaya çıkardı 

Toygun ATİLLA

Ayhan Bora Kaplan ve suç örgütüne yönelik operasyon, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki bir grup üst düzey polis müdürü tarafından “kumpas” operasyonuna dönüştürüldüğü ortaya çıkmış durumda.

Bu polis şeflerinin ilk hedefinde kendilerinin oyununu bozacak polis şefleri sonraki hedeflerinde ise “siyasiler” olduğu ise soruşturmanın ilk aşamasında açık ve net bir şekilde gözüküyor.

KUMPASÇI POLİS ŞEFLERİNİ KORUYAN KİM ?

Ancak,

Bu polis şeflerinin bu “kumpas” organizasyonunu kim ve ne adına yaptıklarının adı ise henüz ortaya koyulamamış durumda.

Aslında daha da vahimi, bu polis şeflerinin suç organizasyonu içinde yer almaları bu kadar barizken henüz kendilerine adli bir işlem uygulanmamış olması.

Polis şefleri sadece idari tahkikatla açığa alınmış durumda.

Oysa ki,

Böylesine bir suç organizasyonu içindeki polis şeflerinin normal prosedür uygulanmış olsaydı şimdiye kadar hukuk karşısında hesap vermeleri kaçınılmazdı.

İşte ortaya çıkan bu durum, bu polis şeflerinin ve bağlı bulundukları organizasyonun üst düzeyde birileri tarafından kollandığı yorumlarının dillendirilmesine neden oluyor.

İZMİR’DEKİ RÜŞVETİ MİT BELGELEDİ

Yazının başında da belirttiğim gibi Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki “kumpas” organizasyonu içindeki polis şeflerinin tespit edilmesinde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın rolü çok büyük.

MİT, “kumpasçı polis şeflerinin” attıkları her adımı takip etmiş ve belgelemiş.

Bunlardan en enteresanı ise İzmir’de yaşandı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN GARİP SAVUNMA: “MENZİL’E YARDIM TOPLUYORDUM”

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan üst düzey bir emniyet müdürü geçtiğimiz aylarda İzmir’de suç örgütünün avukatlarından biri ile buluştu. O emniyet müdürü, müvekkilleri hakkında operasyon yaptığı avukattan 300 bin dolar aldı.

Tüm bu alışveriş ise MİT tarafından kayıt altına alındı.

Kumpas soruşturmasından sonra açığa alınan bu emniyet müdürü, iddia o ki, idari tahkikat sırasında bu rüşveti “Menzil’e yardım topluyordum. Rüşvet değil, hayırlı bir iş için alınan paraydı” sözleri ile savundu.

Bir önceki yazımı, “Bu film burda biter mi ? Bence en heyecanlı kısmı daha yeni başlıyor. TO BE CONTINUED …” diyerek bitirmiştim.

Sanırım sizler de bu son gelişmeleri okuduğunuzda, bana hak verdiniz.

KİMİN ELEMANI ?

Son yılların en büyük polisiye skandalı olmaya aday “kumpas soruşturmasında” öylesine şeyler konuşuluyor ki, bir kısmını teyit edemedeğim için paylaşamıyorum.

Hele bir “eleman” olayı var ki akıllara zarar…

KUMPASI KİMİN ADINA YAPTILAR ? AMAÇ NEYDİ ?

Ankara polisiyesi şu anda hem siyasetin hem de Türkiye’nin gizli gündemi…

Hep birlikte neler olup bittiğini izleceğiz.

Havada asılı olan sorulardan en önemlisi, bu polis şefleri bu “kumpas” tezgahını kim ve kimler adına yaptı ? Olayın perde arkasındaki güç kim ?

Diğer soru ise, olayın adli boyutu neden işleme koyulmadı ve bu polis şefleri hukuk önüne neden çıkartılmadı ?

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x