Hataysporlu Erce isyan etti: 5 aydır kaşar ekmek yiyip duş almadan evimize gidiyoruz

Süper Lig’in 35. haftasında, düşme hattındaki Gaziantep FK ile Hatayspor 1-1 berabere kaldı.

Kümede kalma mücadelesi veren, önceki hafta teknik direktör Volkan Demirel’le de yollarını ayıran Hatayspor’un tecrübeli kalecisi Erce Kardeşler, maç onunda isyan etti.

Hatayspor’un yaşadığı zorlukları anlatan Erce, Hatay halkı için savaştıklarını söyledi. Volkan Demirel’in takımdan ayrıldığını hatırlatan Kardeşler şunları söyledi:

‘İNSANLAR BİZE KIZIYOR AMA…’

– Geçtiğimiz günlerde Volkan hoca bıraktı. Bu bırakış şöyle bir bırakıştı: Gerçekten biz sezon başından beri çok yalnız kaldık. Sahamız olmadı, tesisimiz olmadı, paramız olmadı, hiçbir şeyimiz olmadı.

– Görüyorum bazen, insanlar bize kızıyor. Ama ben hayatımda böyle karakterli bir oyuncu grubuyla çalışmadım. Hepsiyle tek tek gurur duyuyorum çünkü gerçekten o kadar çok imkansızlık var ki…

– Ben 30 yaşındayım, 10-11 yıldır futbol oynuyorum. Bir kulübün bu kadar sahipsiz kaldığını ilk defa görüyorum. Bir futbol takımı, basketbol idmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi?

‘VOLKAN HOCA BU YÜZDEN GİTTİ’

– 5 aydır kaşar ekmek yiyoruz. Kaşar ekmek yiyerek, idmanlardan sonra duş almadan evimize gidiyoruz. 1.5 saatlik yolu söylemiyorum bile. Çok üzülüyorum. Tek isteğim Hatayspor’un ligde kalması. Ben Hatay halkı için buradayım. Mantığım her zaman gitmemi söyledi ama kalbim buna asla el vermedi. Belki bu konuşmamdan sonra insanlar sahip çıkar…

– Volkan hoca da bu yüzden gitti, yalnız kaldı. Hocalık yapamadı. Hocalıktan başka her şeyi yapmaya çalıştı çünkü. Yeri geldi baba oldu, abi oldu. Biz şu an burada bu sahaya çıkabiliyorsak Volkan Demirel sayesindedir. Hocalığı beni ilgilendirmez ama ne zaman bir abi olarak başı dara düşse koşarak düşünmeden giderim çünkü o bize aynısını yaptı. İnsanlar depremi çok çabuk unuttu ama 1-1.5 yıl önce çok kayıp verdik. İnşallah insanlar Hatayspor’a sahip çıkar.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x